אתר עיריית תל אביב
ראשי > ארכיון עירוני > החודש לפני > ביקורי אנשי חינוך מסוריה ומצרים בתל אביב
החודש לפני
 
ביקורי אנשי חינוך מסוריה ומצרים בתל אביב
הקודם אלבום תמונות הבא
כותרת תמונה
תאריך : 22/04/1926
ב-22 באפריל 1926 , בשעה 12:50 קבל סגן ראש העיר תל אביב הודעה טלפונית ממר נעמני מההסתדרות הציונית: הוא הודיע כי למחרת בבוקר עתיד לבקר בתל אביב רקטור אוניברסיטת ליון ומנהל מחלקת החינוך הסורית -  מר קבליה.

למרות ההתרעה הקצרה, השיב נציג העירייה בשעה 14:30  כי עיריית תל אביב תקבל את פני האורח ברצון. הוחלט לערוך לו סיור בבתי הספר בעיר, ולאחר מכן להזמינו לארוחת צהריים בקפה שרון בתל אביב. מפאת קוצר הזמן נעשו כל הסידורים באמצעות הטלפון והטלגרף . מקפה השרון בקשו להכין ארוחת צהריים  "רצוי שהשולחן יערך  בטעם צרפתי". לסעודה הזמינו את הקונסול הצרפתי ונציגי מערכת החינוך, ביניהם יוסף עזריהו (אוזרקובסקי), המפקח על בתי הספר העממיים בארץ ישראל מטעם מחלקת החינוך של ההנהלה הציונית. לראש העיר דוד בלוך נשלח מברק באותו ערב לכתובתו הפרטית, וליתר בטחון גם טלפנו אליו בשעה 07:00 בבוקר.

 

 

כשבוע לפני כן  ביקרה בתל אביב גם משלחת של מאה מורים ממצרים בראשות רושדי ביי, סגן שר ההשכלה המצרי. המורים התקבלו ע"י אנשי חינוך תל אביבים, בקרו ביריד המזרח, ואף נערך לכבודם נשף בו ניגנה אגודת מנגני ארץ ישראל. ראש העירייה, דוד בלוך ומנהל הגימנסיה מוסנזון ליוו למחרת את המשלחת לתחנת הרכבת בלוד, ורושדי ביי נפרד מהם בברכת שלום בעברית. לאחר שובם למצרים, הוא שלח מברק-תודה על האירוח.

 
תמונות ומסמכים נלווים
 
חפש


ארכיון עירוני
© כל הזכויות שמורות לעיריית תל-אביב-יפו, אבן גבירול 69, טלפון: 1-599-588888
.האתר מספק מידע כללי בלבד. הנוסח המחייב הוא זה הקבוע בהוראות הדין הרלוונטיות כפי שיהיו בתוקף מעת לעת