אתר עיריית תל אביב
ראשי > ארכיון עירוני > תאריכים בתולדות העיר > בית החולים העירוני איכילוב
תאריכים בתולדות העיר
 
בית החולים העירוני איכילוב
הקודם אלבום תמונות הבא
כותרת תמונה
עוד בנושא
בית חולים הדסה (רוקח)
עוד בשנת 1934, כשמלאו חצי יובל שנים לתל אביב, התעורר צורך לבנות בית חולים חדש, בנוסף לבית החולים הדסה.

תחילה הקצתה העירייה לצורך זה שטח בן 48 דונם בפרדס פורטליס (במקום בו שוכן היום בניין העירייה). משלחת עירונית בת שלושה אנשים: האדריכל נויפלד, מהנדס העיר י. בן סירה וד"ר א. אברמוביץ, מנהל בית החולים העירוני הדסה, נסעה אז למצרים, כדי ללמוד על שיטות הבנייה של בתי החולים הגדולים בארץ זו. על סמך דו"ח ועדה זו בשיתוף עם מומחה לבניינים מסוג זה שהוזמן מארצות הברית, עובדו התוכניות לבניין בית החולים.

 

אולם מאורעות 1936-1939 ואחריהם מלחמת העולם השנייה ומלחמת העצמאות, גרמו לדחייה בהקמת בית החולים. לאחר מלחמת העצמאות הקצתה העירייה שטח גדול יותר לבניית בית החולים, בין שדרות דוד המלך לדרך פתח תקווה, על שטחים שהיו בעבר שייכים למושבה הגרמנית שרונה. את התכנון עשו האדריכלים אריה שרון וב. אידלסון, בהתייעצות עם מנהל ביה"ח העירוני (הדסה) ד"ר אברמוביץ ומנהל ביה"ח בילינסון ד"ר הלר, על מנת להתאים את המבנה לצרכים הרפואיים.

 

אבן הפינה לבניין נורתה בשנת 1951, בעת כהונתו של ראש העיר ישראל רוקח, אולם השלמת הבנייה נעשתה רק בימי כהונתו של מרדכי נמיר כראש עיר, והוא נפתח לציבור ב-1 בפברואר 1961. בית החולים נקרא על שמו של משה איכילוב, סגן ראש העירייה ויו"ר הוועד המנהל של בית החולים העירוני. ב-27 באפריל 1986 , במסגרת אירועי יובל 25 שנה לבית החולים נורתה במקום אבן הפינה לבית החולים לילדים דנה, ע"ש סובחי ורנה דנה.

 
תמונות ומסמכים נלווים
 
חפש


ארכיון עירוני
© כל הזכויות שמורות לעיריית תל-אביב-יפו, אבן גבירול 69, טלפון: 1-599-588888
.האתר מספק מידע כללי בלבד. הנוסח המחייב הוא זה הקבוע בהוראות הדין הרלוונטיות כפי שיהיו בתוקף מעת לעת